Halddemarsjen

Resultater konkurranseklasse 2009

Vinnere av DnBNOR sin vandrepokal for beste tid uansett klasse:

Kvinner: Anne Strand, Tverrelvdalen IL
Menn: Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL/Team Villa

Nr. Herrer Senior Klubb Tid
1 Tore Olsen Viddelaget 49.31
2 Stig Løvlund Nordreisa 50.02
3 Bjørn Thomas Nygård Alta IF 51.21
4 Per Kåre Jakobsen Alta IF 52.47
5 Stig Misund Nordlysbyen Sykkel 55.15
6 Per Olav Persen IL Forsøk 56.43
7 Sigurd Beldo Alta Atletklubb 57.37
8 Daniel B. Leirbakken Burfjord IL 58.03
9 Fredrik Jakobsen Øytun FHS 1.01.23
10 Alf Olaussen BUL ski og skiskyting 1.03.31
11 Espen Mikkelsen VSK/Team Villa 1.04.34
12 Jørgen Petersen Øytun FHS 1.05.09
13 Anders Rate Øytun FHS 1.06.44
14 Julian May England 1.38.18
       
Nr. Damer senior Klubb Tid
1 Anne Strand Tverrelvdalen IL 1.03.58
2 Nina Niskanen Hansen VSK/Team Villa 1.04.44
3 Merete Erga Alta IF 1.07.46
4 Marit Norlund Øytun FHS 1.24.16
       
Nr. Herrer junior Klubb Tid
1 Finn Hågen Krogh Tverrelvdalen IL/Team Villa 48.33
2 Ove Bjørknes Alta IF/Team Villa 50.11
3 Vebjørn Johnsen Vesterfjell/NVGS 51.44
4 Daniel Stock VSK/Team Villa 51.52
5 Andreas Nygaard Burfjord IL/NVGS 53.18
6 Christian T. Bugge Kvaløysletta/NVGS 54.33
7 Eirik Farstad Burfjord IL/NVGS 55.48
8 Peter Andersen KOS 56.06
9 Tor Henrik Balk Sandnes IL 56.22
10 Mathias Mietinen Polarstjernen 56.29
11 Torbjørn Remmen Nordreisa VGS 56.36
12 Eirik Fløtlien Brøttum IL 58.04
13 Simon Helsvik Alta IF 59.07
14 Bjørn Vidar Suhr Alta IF 59.10
15 Odin Foldvik Eikeland Alta IF 59.50
16 Niklas Endresen KOS 1.01.23
17 Magne Henriksen Alta IF 1.01.36
18 Håkon Nilsen Alta IF 1.01.54
19 William Jakobsen Fjell Skilag/NVGS 1.02.57
20 Fredrik Johnsen Kabelvåg/NVGS 1.04.18
21 Vegard Tapio BUL 1.04.27
22 Tore Skardal Polarstjernen/Team Villa 1.04.29
23 Andrè Holbæk Vindbjart Ski 1.05.26
24 Jørn Engstad Nordlys 1.07.50
25 Fredrik Samstad Øytun FHS 1.10.45
26 Jonas B. Svineng Nordlys 1.13.11
27 Erik Eide Bye Øytun FHS 1.14.54
28 Lars Jørgensen Namsos O-klubb 1.17.05
29 Marius Erikstad Øytun FHS 1.17.09
30 Mikkel Raaholt Øytun FHS 1.18.10
       
Nr. Damer junior Klubb Tid
1 Niviaq Berthelsen Grønland/NVGS 1.06.32
2 Katrine Kvernmo Bardu IL/NVGS 1.07.40
3 Maren Jakobsen KOS 1.10.58
4 Åsa Balsvik KOS 1.17.58
5 Elisabeth Wilsgård IL Forsøk/NVGS 1.22.37
6 Lizett Persen IL Forsøk 1.23.18
7 Ann Kristin Suhr Alta IF 1.23.20
8 Anja Blaker Øytun FHS 1.25.17
9 Johanna Austrheim Øytun FHS 1.32.21
10 Cathrine Weyde Øytun FHS 1.32.22
11 Ingrid Lycke Austbø Øytun FHS 1.44.30
       
Nr. Gutter aldersbestemt Klubb Tid
1 Krister Aaen Pedersen Sandnes IL 59.32
2 Martin Hojem KOS 1.01.02
3 Gjermund Johansen BUL 1.15.50
       
Nr. Jenter aldersbestemt Klubb Tid
1 Ine Løvlien KOS 1.07.07
       
Resultater år: 2005 2006 2007 2008 2009      

Arrangør:

GLØDs logo

Samarbeidspartnere:

DnBNORs logo

Alta kraftlag

Alta kommune

Finnmark Sand

Dekkpartner Stål og Gummi

Finnmark Kontorservice

Halddemarsjplakaten i pdf